למה אתה צריך לסובב גלגלי סקייט סקייט לפני רכישת חדשים

אם אתה סקייטר מוטבע מושבע, בטח שמת לב כיצד החלק הפנימי של גלגלי ההחלקה המוטבעים שלך נוטים להישחק. זה מאוד אופייני לגלגיליות מוטבעות ולרולר בליידס, ולמרות שזה יהיה תלוי בחוזק הגלגלים שלך, בסופו של דבר כל גלגלי הרולרבליידס נשחקים ויש להחליף אותם. אבל בדיוק כמו הצמיגים במכונית שלך, לפני שתחליף את הגלגלים על הסקייטים שלך, תוכל להוציא מהם כמה מחזורים נוספים על ידי סיבוב הגלגלים בצורה נכונה ובתדירות גבוהה. עם זאת, עליך לעשות זאת בצורה הנכונה ובאופן עקבי.

בדרך כלל, החלק הפנימי של גלגלי ההחלקה המוטבעים שלך יכול להישחק תחילה תחילה, בקצב שתלוי במספר דברים. כמו צמיגים לרכב, גלגלי סקייט אינליין אינם נשחקים באופן שווה. גלגלי סקייט זמינים במגוון רחב של קשיות, ותוכלו לקבוע אם הגלגלים שלכם הם 72A, 80A או משהו אחר, ובהתאם לכך תצטרכו להחליף אותם במהירויות שונות.

סוג המשטח עליו אתה נוהג להחליק הוא גם גורם לבלאי. אם אתה מבצע את רוב ההחלקה המוטבעת שלך על אזורים חלקים כמו אספלט, גלגלי ההחלקה המוטבעים שלך יישחקו פחות מהר ואחידות יותר מאשר אם אתה מחליק הרבה על אזורים מחוספסים ומשובשים יותר. טכניקת ההחלקה שלך משפיעה גם על הלבוש. אם אתה כל הזמן עולה ויורד גבעות ורמפות, או עושה הרבה פניות חדות, חתכים ועצירות, גם גלגלי המחרשה שלך יישחקו הרבה יותר מהר, במיוחד בצדדים הפנימיים.

התחל לשקול לסובב את הגלגלים שלך ברגע שלחלק הפנימי יש בלאי משמעותי ומורגש. אמנם אין זמן שגוי לסובב את גלגלי הסקייט המוטבעים שלך, אך ככל שתסובב אותם יותר, כך הגלגלים שלך יחזיקו מעמד זמן רב יותר לפני שיהיה צורך להחליף אותם. אל תחכה עד שהגלגלים שלך יהיו כמעט בלתי שמישים לפני שתסובב אותם, אחרת הם יקבלו רק מחזור או שניים של סיבוב לפני שהם לא יהיו יעילים.

תמצא שיטות שונות לסיבוב הגלגלים שלך, אבל בעצם זה כרוך בשינוי ההגדרות לאופן שבו הגלגלים מסודרים על הלהבים שלך. שיטה אחת היא בעצם להחליף את הגלגלים מהחלקה השמאלית לימין ולהיפך. ודא שהתכונות ה”שחוקות” של הגלגלים מצביעות לכיוון החלק החיצוני של החלקה הספציפית שלך, כך שאתה פשוט משתמש בצד הפחות בלוי.

המלצה נוספת היא להעביר זוג גלגלים פנימיים מכל החלקה מוטבעת אל החלקה החיצונית. הגלגלים הקדמיים והאחוריים נוטים להישחק הרבה יותר מהר ולא אחיד בהשוואה לגלגלי הסקייט הפנימיים, כך שגם היפוך בהם הוא אופציה מצוינת. אם אתה מתכוון להסיר את כל הגלגלים מהגלגיליות שלך ולהרכיב אותם מחדש, אין צורך בעבודה נוספת.

אם אתה מתכנן להסתובב באופן קבוע, אתה יכול להיות הרבה יותר מדויק, כמו להחליף את הגלגל הקדמי הימני עם הגלגל השלישי השמאלי, והגלגל האחורי הימני עובר על הגלגל השני השמאלי. שאר הגלגלים מסתובבים בהתאם. בסיבוב הבא, הזיזו את הגלגלים הפנימיים למצב קדימה או אחורה שהם לא היו בו קודם. כך אתה משתמש בכל גלגל וגלגל במקום אחר על ההחלקה בכל סיבוב.

בסופו של דבר תצטרך להחליף את הגלגלים בגלגיליות המוטבעות שלך. עם זאת, באמצעות רוטציה נכונה וקבועה ניתן לשחוק אותם הרבה יותר ולחסוך הרבה כסף.

Leave a Comment