מהן כמה מהמסגרות האחוריות הפופולריות ביותר?

כיום, חווית המשתמש שאפליקציה מציעה קובעת את הפופולריות והרווחיות שלה לטווח ארוך. לכן, זה הופך להיות חיוני למפתחים להתמקד הן בחזית והן בקצה האחורי של האפליקציה. בדרך כלל, משתמשים יכולים לראות, לגעת ולחוות ישירות את החזית או ממשק המשתמש של האפליקציה.

אבל חוויית הקצה של אפליקציה מונעת מכמה היבטים של הקצה האחורי שלה: אינטראקציות עם מסד נתונים, לוגיקה עסקית, עיבוד בקשות משתמשים וביצועים. לכן, מפתחים בודקים לעתים קרובות דרכים לשיפור הביצועים והאיכות של קוד אחורי. רוב המפתחים מנצלים את היתרונות של מסגרות אחוריות חזקות כדי לגרום לאפליקציות לספק חווית משתמש אופציונלית מבלי לבזבז זמן ומאמץ נוספים.

סקירה קצרה של 12 מסגרות אינטרנט אחוריות בשימוש נרחב

אחד) ליבת ASP.NET

מיקרוסופט פרסמה לאחרונה את ASP.NET Core 1.0 עם מספר תכונות חדשניות כדי לפשט את הפיתוח, הבדיקה והפריסה של יישומי אינטרנט וענן. בנוסף להיותה מסגרת של יישומי אינטרנט בקוד פתוח, ASP.NET Core תומכת בשלוש פלטפורמות שונות: Windows, OS X ו-Linux. יתר על כן, זה מאפשר למפתחים ליישם את היישומים שלהם בדרכים שונות. למפתחים יש אפשרות לשלב את ASP.NET Core עם כלים שונים לפיתוח אתרים בקוד פתוח, תוך ניצול של סביבת פיתוח משולבת חזקה (IDE) כגון Visual Studio.

שתיים) Ruby on Rails

Ruby on Rails (RoR) היא מסגרת יישום אינטרנט בשימוש נרחב עבור שפות התכנות Ruby. הוא תומך במספר פרדיגמות פיתוח תוכנה בשימוש נרחב, כולל MVC, עם דגש על בדיקות תוכנה. פונקציונליות ה-Plug-and-Play שמספק RoR מאפשרת למפתחים להתאים אישית את אפליקציית האינטרנט בהתאם לדרישות העסקיות השונות. מתכנתים יכולים עוד לנצל את ספריית הקוד ואפשרויות הפיגומים שמספקות RoR כדי לבצע משימות פיתוח אינטרנט נפוצות מבלי לכתוב קוד נוסף. בנוסף, הם יכולים להשתמש ב-RoR לאב-טיפוס של האפליקציה ולעבור במהירות משלב התכנון לשלב הפיתוח של הפרויקט.

3) ג’נגו

Django היא מסגרת אפליקציות אינטרנט פופולרית מאוד של Python. Python מאפשרת למפתחים ליצור יישומי אינטרנט עם קוד תמציתי, קריא וניתן לשימוש חוזר. כמו כן, Django תומך בתבנית העיצוב של MVC. לכן, מפתחים יכולים להפריד בין ההיגיון העסקי, ממשק המשתמש ונתוני האפליקציה. במקביל, הם יכולים לנצל את הכלים המובנים שמספקת Django לביצוע משימות פיתוח אינטרנט נפוצות כגון מפות אתר, אימות משתמשים, ניהול תוכן ו-memcaching. Django גם מאפשר למפתחים להתאים חלקים בודדים של אפליקציית האינטרנט בהתאם לדרישות העסקיות הספציפיות. יתר על כן, הוא מספק חבילות שונות, יחד עם מערכת ORM חזקה וממשק ניהול דינמי.

4) node.js

ספריית JavaScript מאפשרת למפתחי אינטרנט לכתוב קוד בצד השרת ב-JavaScript. מפתחים רבים משתמשים ב-Node.js כדי לכתוב גם קוד בצד הלקוח וגם בצד השרת ב-JavaScript. Node.js נמצא בשימוש נרחב גם על ידי מפתחים כחלק מ-MEAN Stack יחד עם MangoDb, Elegant.js ו-AngularJS. עם זאת, Node.js מתוכנן כזמן ריצה חוצה פלטפורמות ומריץ קוד דרך מנוע V8 JavaScript של גוגל. זה משפר עוד יותר את מהירות ביצוע קוד JavaScript על ידי ביצוע פקודות במקביל באמצעות פונקציות שאינן חוסמות ומאפשר למתכנתים לבצע פעולות באופן אסינכרוני. במקביל, Node.js מגיע עם תכונות כדי לפשט משימות פיתוח אתרים נפוצות כמו מערכת קלט/פלט של מערכת קבצים, הזרמת נתונים, נתונים בינאריים ורשתות.

5) מסגרת משחק

מסגרת יישום האינטרנט בקוד פתוח כתובה ב-Scala. זה מאפשר למפתחים ליצור יישומי אינטרנט עשירים בתכונות על ידי שילוב של שפות התכנות Java ו-Scala. מכיוון ש-Play תומך בדפוס העיצוב של MVC, למפתחים קל יותר לפשט את הפיתוח של יישומי אינטרנט על ידי שמירה על היגיון עסקי ושכבות ממשק משתמש נפרדות. בנוסף, הארכיטקטורה הבלתי חוסמת וחסרת מצבים של Play Framework מאפשרת למפתחים להתאים את יישומי האינטרנט מבלי לבזבז זמן ומאמץ נוספים. מפתחים יכולים להמשיך להעריך את איכות הקוד באופן רציף על ידי מינוף תמיכת בדיקות מובנית ופשוט דחיפה של זרימת העדכון של מסגרת האינטרנט של Scala.

6) זָרָז

Catalyst היא מסגרת אינטרנט בשימוש נרחב של Perl. מכיוון שהוא תומך בעיקרון של MVC, קל יותר למפתחים לבנות ולתחזק יישומי אינטרנט גדולים על ידי שמירת ממשק המשתמש ושכבות ההיגיון העסקי נפרדות. בנוסף, מפתחים יכולים לנצל את התוספים היוצאים מהקופסה שמסופקים על ידי Catalyst לביצוע מגוון משימות פיתוח אתרים, כגון אימות משתמשים, שמירה במטמון וניהול הפעלה. Catalyst מגיע בנוסף עם שרת בדיקה קל משקל ו-ORM חזק של מסד נתונים, תוך תמיכה במספר שפות תבניות. מסגרת האינטרנט של Perl תוכננה גם עם תכונות כדי לשמור על משימות פיתוח נפוצות פשוטות ונקיות.

7) לארוול

מסגרת PHP מאפשרת למפתחים לבצע משימות נפוצות כגון אימות, ניהול הפעלה, ניתוב ושמירה במטמון על ידי כתיבת קוד אקספרסיבי. יתר על כן, הוא מספק מגוון כלים כדי להאיץ את הפיתוח של יישומי אינטרנט גדולים ומורכבים. בנוסף, זה מקל על מתכנתים לבצע בדיקות יחידה כדי להעריך את ההשפעה של שינויים שנעשו בקוד בשלבי פיתוח שונים. Laravel מגיע גם עם מנוע תבניות בשם Blade המאפשר למתכנתים להפחית ביצועים על ידי כתיבת קוד PHP פשוט בתבניות. Laravel גרסה 5.3 מגיעה גם עם מספר תכונות חדשות, כמו אימות API פשוט ואפשרות להוסיף WebSockets לאפליקציה.

8) נֵץ

Phalcon היא מסגרת PHP מודרנית המעוצבת עם התמקדות במהירות. בניגוד למסגרות אחרות, Phalcon היא תוסף PHP שנכתב בשפת תכנות C. לכן היא צורכת פחות משאבים ומציעה ביצועים מיטביים. מכיוון ש-Phalcon מחובר בצורה רופפת, למתכנתים יש אפשרות להשתמש בכל המסגרת או בחלקים הספציפיים שלה כרכיבים מחייבים. בנוסף, הם יכולים להוריד ולהתקין את המסגרת כמודול PHP. Phalcon מספקת גם פונקציות לביצוע משימות נפוצות כגון גישה למסד נתונים, אימות, עסקאות, העברת הודעות, שמירה במטמון, תור, מנוע תבניות, בונה טפסים וניתוב.

9) סִימפוֹנִיָה

Symfony מגיעה עם מספר תכונות המסייעות למפתחים ליצור ולתחזק יישומי אינטרנט PHP מבלי לבזבז זמן ומאמץ נוספים. זה מאפשר למפתחים להוסיף פונקציונליות לאתר על ידי הוספת מגוון רכיבים מוכנים מראש. במקביל, זה גם מאפשר להם להשתמש ברכיבי תוכנה של צד שלישי. לכן, קל יותר למתכנתים לשפר את הפונקציונליות והביצועים של האתר על ידי הוספת מגוון רכיבי תוכנה. למשתמשים יש גם אפשרות לבדיקת יחידות באמצעות מסגרות פופולריות כמו PHPUnit. יש להם גם אפשרות להאיץ את הפיתוח של אפליקציות מורכבות על ידי שימוש בגרסה המלאה של המסגרת.

10) yii מסגרת

Yii היא אחת ממסגרות PHP עם ביצועים גבוהים הזמינים בשוק. מכיוון שהוא תומך בדפוס ה-MVC, קל יותר למתכנתים לצמצם את זמן הפיתוח על ידי שמירת ההיגיון העסקי וממשק המשתמש נפרדים. יחד עם זאת, הם יכולים בקלות להגביר את ביצועי האפליקציה על ידי ניצול התמיכה החזקה של מטמון שמספקת Yii. Yii עוד עוזר למפתחים לעבוד עם AJAX בצורה יעילה יותר. בנוסף, זה הופך את איסוף מידע המשתמש באמצעות טפסים למאובטח יותר על ידי מתן אימות, ווידג’טים ושיטות מסייעות. יתר על כן, הוא מגיע עם תכונות להגנה על האפליקציה מפני הזרקת SQL והתקפות סקריפטים בין-אתרים. מפתחים יכולים להשתמש ב-Yii לבדיקת יחידות ובדיקת פונקציונליות מבלי לבזבז זמן ומאמץ נוספים.

אחד עשר) cakePHP

מסגרת PHP מגיעה עם תכונות כדי לעזור למתכנתים במהירות אב-טיפוס ולפתח יישומים. מפתחים יכולים לנצל את תכונת יצירת הקוד של CakePHP כדי בקלות אב-טיפוס לאפליקציה שלהם. יחד עם זאת, הם יכולים להימנע מכתיבת שורות קוד ארוכות יותר על ידי ניצול התכונות המובנות לגישה למסד נתונים, אימות, אימות, תרגום ושמירה במטמון. משתמשים יכולים להתחיל להשתמש ב-CakePHP מיד לאחר הגדרת מסד הנתונים. CakePHP מנחה עוד מתכנתים לטפל בכל ההיבטים של האפליקציה ביעילות, תוך תמיכה בדפוס העיצוב של MVC.

12) מסגרת זנד 2

מלבד היותו מסגרת PHP בוגרת, Zend נמצא בשימוש גם במספר אתרים גדולים. מסגרת הקוד הפתוח מאפשרת למתכנתים ליצור אתרים באמצעות שימוש בקוד מונחה עצמים. המבנה המודולרי של Zend מקל עוד יותר על המשתמשים לשלב את רכיבי הליבה שלה עם מסגרות וספריות אחרות. מכיוון ש-Zend מתוכנן כאוסף של מחלקות, מפתחים יכולים לטעון את הרכיבים הדרושים כספריות בודדות. בנוסף, הם יכולים להשתמש ב-ZendService כדי לגשת לשירותי אינטרנט פופולריים על ידי הטמעת ספריות בצד הלקוח. עם זאת, מתכנתים רבים מרגישים של-Zend יש עקומת למידה קשה יותר. Zend עדיין מגיע עם תכונות כדי להאיץ את הפיתוח של יישומי אינטרנט בקנה מידה גדול.

באופן כללי, למפתחי אפליקציות אינטרנט יש אפשרות לבחור מתוך מגוון רחב של מסגרות רשת עורפיות. אבל מפתחים חכמים תמיד הולכים על מסגרת אחורית המשלימה את שפת התכנות המועדפת עליהם ועונה על כל צרכי הפרויקט. מפתחים צריכים לשקול את היתרונות והחסרונות של כל מסגרת על סמך הכישורים והצרכים שלהם.

Leave a Comment